Norwalk, Conn. — Xerox Holdings Corporation (NASDAQ: XRX) bu gün Ninestar Corporation, PAG Asia Capital və Shanghai Shouda İnvestisiya Mərkəzindən Lexmark International, Inc.-i almasını başa çatdırıb. Xalis borc və götürülmüş öhdəliklər daxil olmaqla 1,5 milyard dollar dəyərində olan əməliyyat şirkətin strateji transformasiyasında mühüm mərhələni qeyd edir və onun inkişaf edən hibrid mühitdə innovativ iş yeri həlləri təqdim etmək öhdəliyini gücləndirir.
"Biz uzun müddətdir Lexmark-ın güclü çap və idarə olunan çap xidmətləri reputasiyasına, möhkəm müştəri və tərəfdaş bazasına və qlobal mövcudluğuna heyran olmuşuq. İllər ərzində biz birgə tərəfdaşlıq qurmuşuq və bu gün işimizi növbəti səviyyəyə qaldırırıq", - Xerox-un baş icraçı direktoru Stiv Bandrovçak bildirib. "Birlikdə, Çap və İdarə olunan Çap həllərinin daha geniş portfeli vasitəsilə müştərilərimiz və tərəfdaşlarımız üçün daha böyük uğur qazanacağıq, Yenidən İxtiramızı daha da gücləndirəcəyik və uzunmüddətli gəlirli böyüməyə doğru yolumuzu möhkəmləndirəcəyik."
"Bu gün Xerox və Lexmark üçün həlledici məqamdır, çünki bu iki böyük şirkət çap sənayesinin gələcəyini formalaşdırmaq üçün birləşir" dedi Lexmark prezidenti və baş icraçı direktoru vəzifəsini bu yaxınlarda tərk edən Allen Waugerman. "Aparıcı Lexmark inanılmaz bir fürsətdir və mən qarşıda duran nailiyyətləri səbirsizliklə gözləyirəm."
Birləşmiş təşkilat 170-dən çox ölkədə 200.000-dən çox müştəriyə xidmət göstərəcək və 16 ölkədə 125 istehsal və paylama obyektini idarə edəcək.
"Lexmark-ın alınması ilə Xerox hazırda hər bir əsas çap seqmentində ilk beşlik arasında dayanır və idarə olunan çap xidmətlərində bazar lideridir. Bu strateji birləşmə Çap bazarının artan hissələrinə məruz qalma, istehsal imkanları və paylama imkanlarımızı genişləndirməklə əsas işimizi gücləndirir", - Bandrowczak bildirib. "Sövdələşmə böyüyən bazarlardan əldə edilən gəlir qarışığımızı təkmilləşdirməklə və struktur sadələşdirmə yolu ilə düzəliş edilmiş əməliyyat mənfəətində uzunmüddətli artıma imkan verməklə Yenidən İxtiramızı sürətləndirir. Bir-birini tamamlayan iki portfeli birləşdirərək və imkanlarımızı dərinləşdirərək, biz hər coğrafiyada və sənayemizdə uğur qazanan innovativ, uçdan-uca həllər təqdim etmək üçün həmişəkindən daha yaxşı təchiz olunmuşuq."

Norwalk, Conn. — Корпорация Xerox Holdings (NASDAQ: XRX) сегодня завершила сделку по приобретению Lexmark International, Inc. у Ninestar Corporation, PAG Asia Capital и Shanghai Shouda Investment Centre. Сделка, стоимость которой составила 1,5 млрд долларов США, включая чистый долг и принятые обязательства, знаменует собой важную веху в стратегической трансформации компании и подтверждает её стремление предоставлять инновационные решения для рабочих мест в условиях меняющейся гибридной среды.
«Мы давно восхищаемся безупречной репутацией Lexmark в сфере услуг печати и управления печатью, обширной клиентской и партнерской базой, а также глобальным присутствием. За эти годы мы выстроили прочное партнерство, и сегодня мы выводим наш бизнес на новый уровень», — заявил Стив Бандровчак, генеральный директор Xerox. «Вместе мы добьемся большего успеха для наших клиентов и партнеров благодаря расширенному портфелю решений для печати и управления печатью, продолжая наше преобразование и укрепляя наш путь к долгосрочному прибыльному росту».
«Сегодня решающий момент для Xerox и Lexmark: эти две выдающиеся компании объединяются, чтобы формировать будущее полиграфической отрасли», — заявил Аллен Вогерман, покидающий пост президента и генерального директора Lexmark в связи с этим закрытием сделки. «Руководство Lexmark стало невероятной возможностью, и я с нетерпением жду будущих достижений».
Объединенная организация будет обслуживать более 200 000 клиентов в более чем 170 странах и управлять 125 производственными и дистрибьюторскими предприятиями в 16 странах.
«С приобретением Lexmark компания Xerox вошла в пятерку лидеров во всех основных сегментах полиграфии и стала лидером рынка услуг управления печатью. Это стратегическое объединение укрепляет наш основной бизнес, расширяя присутствие на растущих рынках печати, производственные мощности и географию дистрибуции», — сказал Бандровчак. «Эта сделка ускоряет наше преобразование, улучшая структуру выручки на растущих рынках и способствуя долгосрочному росту скорректированной операционной прибыли за счет упрощения структуры. Объединяя два взаимодополняющих портфеля и расширяя наши возможности, мы как никогда ранее готовы предлагать инновационные комплексные решения, которые приносят успех нашим клиентам во всех регионах и отраслях».